Projekt ČMUOS

Autor: Kristina Patila Mandić, 23. 1. 2018.

ČITAMO MI, U OBITELJI SVI nacionalni projekt poticanja čitanja u osnovnim školama

I ove godine smo se priključili nacionalnom projektu ČMUOS!

Učenici trećih razreda koji sudjeluju u projektu:

Ovim putem želimo zahvaliti učenicima, roditeljima i ostalim članovima obitelji te učiteljicama Anđeli i Aniti na podršci u provođenju projekta!

Već sedam godina nacionalni projekt „Čitamo mi, u obitelji svi“ upravo želi unutar obitelji osvijestiti potrebu za čitanjem, dobrobiti koje ono donosi i za obitelj kao zajednicu i za dijete kao mladu osobu čije se čitalačke navike tek formiraju.

Zbog toga smo se i ove godine uključili u projekt poticanja čitanja u obitelji. Dio smo velike obitelji od 128 škola diljem R. Hrvatske u kojima će ove školske godine učenici trećih razreda svojim kućama nositi ruksak napunjen knjigama.  Brojka od 4398 učenika, među kojima su i učenici naše Škole, impresivna je.

Projekt smo  započeli krajem  prvoga polugodišta kada su prvi učenici trećeg razreda svojoj kući ponijeti ruksak s knjigama.

U ruksaku se osim knjiga nalazi i bilježnica dojmova.

U bilježnicu dojmova svaki će učenik napisati kraći sastavak u kojem će prenijeti svoje dojmove, osjećaje o obiteljskom čitanju. Možda se dogodio kakav zanimljiv događaj, nešto smiješno, nešto zabavno; a možda dijete voli pisati pjesme? I pjesme su dobrodošle. A roditelji mogu fotografirati jedan trenutak zajedništva te fotografiju zalijepiti u bilježnicu dojmova na za to predviđeno mjesto.

Učenici trećih razreda koji sudjeluju u projektu:

Više o projektu Čitamo mi u obitelji svi.

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr