GIS dan na PMF-u

Autor: Administrator , 16. 11. 2016.

Dana 16.studenoga 2016. održan je GIS dan na PMF-u na Geografskom odsjeku Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu u kojem su sudjelovali i učenici naše škole. Tijekom GIS dana – međunarodnog događaja posvećenog promoviranju geografskih informacijskih sustava, geoinformatike i geografije, diljem svijeta održale su se stotine predavanja i radionica.

Ovogodišnji GIS dan na PMF-u sastojao se od niza početničkih GIS-radionica namijenjenih prvenstveno osnovnoškolcima i srednjoškolcima, u ukupnom trajanju od 10:00 do 15:00 sati. Cilj radionica je prijenos geoinformatičkih znanja i vještina radi podizanja geografske svijesti. Primjenjivost i prenosivost tih znanja i vještina nastojat će se povećati upotrebom besplatnih softvera i podataka dostupnih na internetu.

GIS dan na PMF-u je u 2016. tematski povezan s obilježavanjem Međunarodne godine globalnog razumijevanja. Više o tome možete saznati na sljedećem linku: https://www.pmf.unizg.hr/geog/iygu

Učenici koji su sudjelovali u radionicama su : Jan Hajsok,8.a, Bela Grah, Tea Jukić, Mirna Šarić i Marko Pivac 8.b, Patrik Radotić i Andrija Fištrek 7.a, Laura Jančikić, Lara Subotičanec, Lara Weber,Kristijan Kovač i Tina Juroš 7.b. Fotogalerija.

UPUTE VEZANE UZ COVID-19

Modeli i preporuke

Upute HZJZ-a

Kako djeci objasniti epidemiju koronavirusom?

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr