Upoznaj zemlju- zaviri u mikroskop

Autor: Kristina Patila Mandić, 23. 5. 2017.

Poštovani čitatelji naše web stranice,

u posjet našoj školi   3. svibnja 2017., u organizaciji   Hrvatskog geološkog društva, posjetili su nas članovi društva Tomislav Mašić, dipl.ing. geologije, Irina Žeger Pleše, prof. geologije i geografije te student geologije Karlo Lisica. Predstavili su učenicima  interaktivnu izložbu „Upoznaj Zemlju - zaviri u mikroskop“,  koji je odobren od  Agencije za odgoj i obrazovanje.

Cilj  projekta bio je očuvanje, upoznavanje i zaštita geološke baštine te promocija geologije kao znanosti. Članovi Društva su kroz predavanja primjerena dobi učenika, pisanim materijalima, maketama, stijenama, mineralima, fosilima i sl. na iznimno zanimljiv, kompetentan i stručan način približili učenicima prošlost Zemlje i promjene koje su se kroz  prošlost odvijale, a traju još i danas.

Interaktivnu izložbu posjetili su učenici 8.b, 6.b, 2.b, 3.a. 3.b, 5.b, 5.a, 7.b, 4.a i 4.b razreda. Iako je interes za izložbu bio puno veći, na žalost, nisu svi mogli prisustvovati ovoj hvale vrijednoj prezentaciji te se sa zadovoljstvom nadamo  budućoj suradnji.

Članovima društva bilo je iznimno drago što je interes za njihovu prezentaciju bio izuzetno dobro prihvaćen od strane sve djece bez obzira na uzrast.

Ovim putem zahvaljujemo Hrvatskom geološkom društvu, predavačima i Agenciji za odgoj i obrazovanje na realizaciji navedenog projekta.

Pojedini učenici naše škole, zahvaljujući eksponatima i načinu prezentacije članova Hrvatskog geološkog društva, očitovali su se raznim pozitivnim izjavama pa izdvajamo jednu: „Mislim da sam u raju“  učenik 2. razreda.

Nije li to sjajno, u odgojnom  i obrazovnom smislu?!

Pobrinut ćemo se i za sljedeći susret u ugodnom druženju djece i znanstvenika, jer kako je rekao Albert Einstein:

Učite od jučerašnjice, živite za današnjicu, a nadajte se za budućnost! Važno je nikad ne prestati propitkivati.

Kako slika govori 1000 riječi, zavirite u našu galeriju.

S poštovanjem,

Ani Bertović, prof. i Marija Rakić, prof.

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr