Obilježili smo Dan kravate

Autor: Kristina Patila Mandić, 21. 10. 2015.

Smatra se da kravata potječe upravo od Hrvata. 2008. godine Hrvatski je sabor 18. listopada proglasio Danom kravate. Taj je dan ove godine obilježen i u našoj školi.

Učenici razredne nastave sa svojim su učiteljicama na prigodnim radionicama i s kravatama oko vrata saznali najvažnije informacije vezane uz priču o kravati.

Razrednice su organizirale radionice za učenike osmih razreda na kojima su proučavali povijest kravate, značenje pojma u različitim jezicima, načine njezinog usklađivanja s ostalim odjevnim predmetima te što psihologija kaže o kravati.

Upriličena je i mala modna revija različitih uzoraka i boja kravate.

Naučili su vezati windsorski čvor (jednostruki čvor kralj Tomislav).

Kasnije su i ostale učenike poučavali vezanju kravate.

Školu su ispunili učenici koji su oko vrata ponosno nosili ovaj simbol elegancije.

Jasna Kudrić

UPUTE VEZANE UZ COVID-19

Modeli i preporuke

Upute HZJZ-a

Kako djeci objasniti epidemiju koronavirusom?

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr