Moj cool laboratorij

Autor: Administrator , 16. 11. 2016.

Ove godine učenici naše škole, pod mentorstvom profesorice Ani Bertović i uključenost drugih profesorica, sudjeluju u međukurikularnom projektu Moj cool laboratorij, surađujući s osnovnim školama iz cijele Hrvatske. Kroz projekt, učenici će se upoznati s inženjerstvom, programiranjem te znanstvenim radom.

Izradit će malu meteorološku postaju, mjeriti temperaturu i vlažnost zraka, sakupljati kišnicu, određivati količine padalina i bavit će se mnogim drugim zanimljivim aktivnostima koje će obraditi znanstvenom metodom, prikazati plakatima i web 2.0 alatima. Dobivene će rezultate usporediti s Državnim hidrometeorološkim zavodom.

Osim samog znanstvenog rada, kroz projekt učenici razvijaju digitalnu pismenost i ekološku svijest, a sve kroz timski rad i međusobno druženje.

Naši mali znanstvenici  osmislili su i logo projekta i predstavili se videom koji možete pogledati na sljedećoj poveznici.

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr