Razigrana lektira u 5.a

Autor: Administrator , 2. 12. 2016.

Lektira za studeni u 5.a  razredu bila je knjiga Charlie i tvornica čokolade pisca Roalda Dahla. Lektiru smo morali pročitati i obraditi na malo drugačiji način nego što smo navikli. U izborniku opširnije, ispod slike, pročitajte na koji način smo obradili lektiru.

Fotogalerija.

Dobili smo listić Razigrana lektira. Na listiću su bili prijedlozi kako obraditi lektiru. Neke od ponuđenih točaka bile su:
-Maketa tvornice čokolade u kutiji,
-Plakat za kazališnu predstavu,
-Talk show,
-Vrući stolac,
-Parlaonica,
-Novine itd.

Najviše učenika odabralo je maketu tvornice čokolade. Bilo je dosta kreativnih scenografija npr. jedna je bila napravljena od jestivih materijala, a jedna od Lego kocaka. U talk showu su učenici glumili likove iz knjige te su sve to snimili svojim pametnim telefonima. Predstavljen je plakat za kazališnu predstavu,osmišljena je prodaja filmskih prava, dijalog prodavača i djeteta koje ne voli čitati, a dolazi kupiti knjigu… Neki su učenici sjeli na vrući stolac, a ostatak razreda im je postavljao pitanja vezana uz sadržaj knjige.

Dok smo gledali izlaganja, sladili smo se slatkišima, zamišljajući da se i sami nalazimo u tvornici slatkiša.

Većina učenika misli da je ovo najbolji način obrade lektirnog djela do sada. Nadaju se (i ja zajedno s njima) da će ovakvih lektira biti još.

Osim što smo se dobro zabavili  naučili smo mnogo korisnih stvari na kreativan način. Nije nitko ništa prigovarao i nikom nije bilo dosadno. Bravo za kreativnu lektiru, bravo za prof.Kudrić ,bravo za učenike koji su se potrudili, nabavili materijale i pripremili.

NEZABORAVNA LEKTIRA!
                                            Vlatka Pavlinovic,5.a

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr