> O Školi
O Školi

OSNOVNA ŠKOLA LJUBLJANICA - DANAS

Osnovna škola Ljubljanica mala je obiteljska škola u čijim su školskim klupama sjedili i djedovi i unuci. Upravo u tom toplom obiteljskom ozračju, škola ostvaruje i odličnu suradnju s Dječjim domom A. G. Matoš jer se baš tu domska djeca osjećaju sigurno i prihvaćeno. Nastava se većinom odvija u jutarnjem turnusu, samo su četvrti razredi u poslijepodnevnom turnusu. U školi je organiziran i produženi boravak za učenike do 3. razreda. Od 2019./2020. školske godine ustrojeno je i posebno razredno odjeljenje za učenike od 1. do 4. razreda.

Naša se škola već niz godina ističe u raznim humanitarnim akcijama po čemu smo postali prepoznatljivi. Kod učenika nam je važno usaditi razumijevanje za potrebite te osvijestiti da su dobrota, empatija i humanost, neprocjenjiva obilježja ljudi. Naš humanitarni rad odvija se putem raznih aktivnosti, projekata i inicijativa. Tako smo već desetak godina, u suradnji s Kolajnom ljubavi, kumovi djevojčicama u Tanzaniji. Uspješno surađujemo i s Caritasom naše Župe kao i Zagrebačke nadbiskupije, svake godine darujemo mlade majke i njihove bebe u Kući Ljubavi-Savica Šanci. Nadalje, tu je i suradnja s Crvenim križom, Udrugom Jak kao Jakov, OŠ Ljubljanica za Vukovar te brojne pojedinačne akcije.

Produženi boravak u Osnovnoj školi Ljubljanica već je desetljećima važan dio rada i života škole. Uvijek se u produženome boravku nađe vremena za stvaralaštvo u raznim kreativnim radionicama, a rezultati su vidljivi na školskim panoima, kućnim policama i hladnjacima, u časopisima i na humanitarnim sajmovima. Produženi boravak se često uključuje u projekte redovne nastave, a i oni sami provode vrlo uspješne samostalne projekte i u suradnji s udrugama. Produženi boravak organiziran je za učenike od 1. do 3. razreda.

Koliko je naša škola aktivna svjedoče brojni projekti u kojima sudjelujemo, suradnja s brojnim udrugama, javljamo se i na razne kreativne natječaje, uspješni smo u brojnim natjecanjima, a svakako treba istaknuti i sjajne sportske rezultate naših učenika.

Moto Škole:

Mala škola velikog srca!

UPUTE VEZANE UZ COVID-19

Modeli i preporuke

Upute HZJZ-a

Kako djeci objasniti epidemiju koronavirusom?

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr