Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2023.

Autor: Dorotea Toljan, 2. 10. 2023.

Dragi učenici od 5. do 8. razreda,

pozivamo vas da sudjelujete u online kvizu Nacionalni kviz za poticanje čitanja 2023. pod nazivom Pronađeni u prijevodu. Kviz sadrži 15 pitanja, može se riješiti na bilo kojem računalu, tabletu ili pametnom telefonu i moguće mu je pristupiti najkasnije do 25. listopadaViše o tome pogledajte ovdje.

Djela koja je potrebno pročitati:

1. Volker Mehnert, Claudia Lieb: Alexander von Humboldt (s njemačkoga prevela Lara Hölbling Matković)
  2. Stefan Boonen: Nahoče iz Wammerswalda (s nizozemskoga prevela Svetlana Grubić Samaržija)
  3. Frances Hodgson Burnett: Tajni vrt (s engleskoga preveo Ivan Ott).

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr