ŠKOLSKI ZBOR TREŠNJIĆI OSVOJIO 1. MJESTO

Autor: Kristina Patila Mandić, 27. 11. 2023.

ŠKOLSKI ZBOR TREŠNJIĆI OSVOJIO 1. MJESTO NA HRVATSKOM DJEČJEM FESTIVALU
U nedjelju, 19.11.2023. godine, u KD Vatroslava Lisinskog održan je 27. Hrvatski dječji festival. Festival objedinjuje dječje stvaralaštvo u tri kategorije: likovnoj, literarnoj i glazbenoj kategoriji.

Na glazbenom dijelu festivalu su nastupila ukupno 23 dječja zbora iz cijele Republike Hrvatske. Pjevački zbor naše škole Trešnjići nastupio je prvi puta sa svojom autorskom pjesmom "Avantura nova počinje" za koju je stihove napisala učiteljica razredne nastave Anđela Dumančić, ujedno i jedna od voditeljica zbora, a glazbu i aranžman potpisuje Toni Eterović. Svojim nastupom i prekrasnim pjevanjem, naš zbor je osvojio 1. mjesto te je posebno pohvaljen i nagrađen poklonima Školske knjige, a učiteljica Anđela je dobila priznanje Hrvatske udruge zborovođa za umjetničko postignuće u radu s dječjim zborom. U zboru su nastupili učenici od 3. - 8. razreda koji su veoma kratkom vremenu naučili zahtjevnu koreografiju te kao jedan plesali i pjevali na velikoj pozornici.

Osim nastupa na glazbenom dijelu festivala, naš je zbor imao veliku čast nastupiti na okruglom stolu na kojem su dodijeljene posebne nagrade za doprinos dječjem glazbenom stvaralaštvu - maestru Branku Starcu te poznatom hrvatskom skladatelju Alfiju Kabilju. Trešnjići su, pjevajući pjesme nagrađenih skladatelja, uveličali samu dodjelu. Zbor je na klavijaturama pratio direktor festivala, Toni Eterović.

27. Hrvatski dječji festival bit će prikazan na televiziji,a do tada možete uživati u nekim fotografijama naših zboraša.

Voditeljice zbora su učiteljica Anđela Dumančić te profesorica glazbene kulture Ines Grubišić. Zahvaljujemo profesorici Luciji Jović, teti Ani Madžar i svim mamama koje su nam pomogle s djecom i bile nam velika podrška na natjecanju!

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr