Prvenstvo grada Zagreba u rukometu za djevojčice i dječake od 7. do 8. razreda

Autor: Kristina Patila Mandić, 15. 2. 2024.

Ponosni na velike sportske uspjehe naših učenica, učenika, profesora Ivana Novaka i Zlatka Belančića!

Dana, 9. veljače 2024., održane su polufinalne utakmice grada Zagreba u rukometu. Osnovna škola Ljubljanica je u polufinalu imala dva predstavnika, mušku i žensku rukometnu ekipu od 7. do 8. razreda. Jedina smo zagrebačka škola koja je u polufinalu prvenstva grada Zagreba u rukometu u konkurenciji 7. i 8. razreda imala dva predstavnika što nas kao školu koja broji ukupno 340 učenika čini jako ponosnima.

Žensku rukometnu ekipu Osnovne škole Ljubljanica od 7. do 8. razreda predstavljale su učenice:

Nika Jurina, Kiara Blaga, Ela Ilijašević, Marijeta Marinac, Marta Mušlin, Lota Novak, Paola Poplašen,

Gita Pozaić, Ana Marija Račić, Laura Spudić, Gita Šimundić i Tea Tuđen.

Mušku rukometnu ekipu Osnovne škole Ljubljanica od 7. do 8. razreda predstavljali su učenici:

Lovro Šprem, Jakov Premor Kolarić, Jakša Šimundić, Tonči Valčić, Karlo Stupnišek, David Aščić, Bartol

Blaić, Filip Padovan, Noa Kreber, Leonard Rrasi, Gabijel Karol, Ernest Šojer, Marko Crnčević.

Prvu polufinalnu utakmicu djevojčice su igrale protiv Osnovne škole Pavleka Miškine. Utakmica je bila veoma živa i dinamična, no na kraju su slavile suparnice rezultatom 20:18. U prvoj polufinalnoj utakmici dječaci su za protivnike imali vrlo snažnu rukometnu ekipu iz Osnovne škole Dugave. Naši dečki su se snažno borili do zadnje minute . Dali su sve od sebe, ali protivnik je bio prejak. Izgubili su 24:16.

U borbi za 3. mjesto u prvenstvu grada Zagreba naše djevojčice su pobijedile rezultatom 23:13 Osnovnu školu Brestje. Dječaci su u borbi za treće mjesto igrali protiv Osnovne škole Ivana Cankara. Utakmica je bila jako neizvjesna i stalno se lomio rezultat. Malo na jednu, malo na drugu stranu. Utakmica je zavšila 13:13.

Krenuli su sedmerci. Odličnim obranama našeg golmana dečki su izborili 3. mjesto na prvenstvu grada Zagreba u rukometu.

Zahvaljujemo svim sudionicima i roditeljima na podršci i prijevozu te učenicima koji su s tribina bodrili naše sportaše. Posebno zahvaljujemo profesoru Ivanu Novaku koji je vodio obje ekipe.

Veliko hvala našem profesoru Zlatku Belančiću koji je zadnjih godina gradio i stvarao ovu prekrasnu rukometnu priču!

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr