Autor: Kristina Patila Mandić, 4. 3. 2024.

Dan ružičastih majica, poznat i kao Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, obilježava se s ciljem podizanja svijesti o problemu vršnjačkog nasilja i promicanja kulture nenasilja i tolerancije među djecom i mladima posljednje srijede u veljači.

Naša škola sudjelovala je u obilježavanju ovog dana tako što su učenici i djelatnici nosili ružičaste majice te nizom radionica koje su održale učiteljice razredne nastave, učiteljice iz boravka i socijalna pedagoginja. Radionice su usmjerene na edukaciju učenika o važnosti poštovanja različitosti, značaju empatije i potrebi za stvaranjem sigurnog okruženja u kojem svi mogu rasti i razvijati se bez straha od nasilja.

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr