Mjesec hrvatskoga jezika (21.veljače -17.ožujka)

Autor: Administrator , 20. 3. 2017.

Kraj veljače i dio ožujka svake je godine vrijeme koje je posebno posvećeno jeziku, njegovom bogatstvu i očuvanju. Vrijeme je to u kojem bismo svake godine iznova trebali osvijestiti važnost hrvatskoga jezika i njegovati ga ne samo u školama i službenoj komunikaciji, nego i u svakodnevnoj uporabi.

Odlukom Hrvatskoga sabora, Mjesec hrvatskoga jezika obilježava se svake godine od 21. veljače do 17. ožujka. Da bismo shvatili zašto je baš ovo razdoblje odabrano da bi bilo posvećeno jeziku, donosimo nekoliko važnih nadnevaka.

21. veljače je Međunarodni dan materinskoga jezika.

22.veljače 1483. tiskana je prva hrvatska tiskana knjiga Misal po zakonu rimskoga dvora.

14. ožujka 1835. objavljena je Horvatska domovina Antuna Mihanovića.

17. ožujka 1967. Objavljena je Deklaracija o nazivu i položaju hrvatskoga književnoga jezika.

U našoj smo školi različitim aktivnostima obilježili mjesec posvećen hrvatskome jeziku.

Održana je i radionica u kojoj su se učenici igrali riječima. Igrajući različite igre bogatili su svoj rječnik, proširivali znanje o hrvatskome jeziku i uz sve to, družili su se i dobro zabavljali.

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr