BRAVO, BRAVO, BRAVO ZA ZLATNE ZBORAŠE!

Autor: Kristina Patila Mandić, 5. 5. 2017.

Zbor mlađeg uzrasta Oš Ljubljanica sudjelovao je 3. svibnja po prvi puta na 60. glazbenim svečanostima hrvatske mladeži koje su po svom karakteru državno natjecanje zborova.

U „A“ kategoriji nastupilo je 16 zborova iz cijele RH, a naši su zboraši zauzeli vrlo visoko 2. mjesto s 92,00 boda te time zaslužili zlatnu plaketu.

Naš zbor izveo je četiri zahtjevne skladbe:

1. Bijeli jelen (obvezatna skladba)- D. Bobić
  2. Troglasni kanon acapella- Jutarnji vjetar
  3. Ptičja tuga- L. Van Bethoween
  4. Dragi Zagreb- E. Cossetto

POVEZNICA:

Želimo se posebno zahvaliti našem korepetitoru Vitomiru Ivanjeku bez kojega ovaj uspjeh ne bi bio moguć!

Hvala njihovim voditeljicama učiteljici Anđeli Dumančić i profesorici Katarini Kalajžić Golac na velikom trudu i zalaganju te što su im omogućili ovo bogato iskustvo.

Veliko hvala i svim roditeljima čiju smo podršku imali cijelo vrijeme.

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr