„Job shadowing” s učiteljima iz Beča

Autor: Dorotea Toljan, 8. 12. 2023.

U ponedjeljak, 4. prosinca 2023. godine, našu su školu u sklopu Erasmus projekta Job shadowing posjetile dvije učiteljice i učitelj iz Beča kako bi pomno promatrali i pratili rad sustručnjaka u našem posebnom razrednom odjelu, koji vodi učiteljica Nikolina Ivnik. Ravnateljica Ani Bertović srdačno je pozdravila goste u pratnji socijalne pedagoginje M. Stanko i knjižničarke D. Toljan, a učenica Marijeta Bošković (6. b) dodatno je uveličala njihov dolazak izvedbom na violini. Njihov odlazak glazbom je maestralno ispratio učenik Andrija Bošković (7. b), prošlogodišnji prvak u disciplini glasovira.

Više u nastavku.

U posebnom razrednom odjelu učiteljica Nikolina najprije je predstavila Školu uz pomoć prezentacije koju je izradila učiteljica engleskog jezika Ana Stilinović Potočnjak, a potom je održala radionicu izrade banana-kruha i recikliranja otpada u sklopu izvannastavne aktivnosti Domaćinstvo.

Nakon toga učitelj informatike Tomislav Brljak predavao je Informatiku koristeći pojmove recikliranje i održivi razvoj, a potom je socijalna pedagoginja Matea imala radionicu izrade ekoloških ukrasa za bor u sklopu izvannastavne aktivnosti Kreativna grupa.

Izrada banana-kruha

Izrada ukrasa za bor

Andrija Bošković, učenik 7. b razreda

Slijeva nadesno: soc. paed. Matea Stanko, učiteljice i učitelj iz Beča, ravnateljica Ani Bertović, pomoćnica u nastavi Vesna Galamboš, razrednica Nikolina Ivnik, učitelj Tomislav Brljak, pomoćnica u nastavi Anet Tišljarec.

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr