Posjet osmih razreda Vukovaru (terenska nastava)

Autor: Dorotea Toljan, 12. 12. 2023.

U sklopu projekta Posjet osmih razreda Vukovaru i naši su osmaši prošli tjedan (5. i 6. prosinca 2023.) u pratnji profesora Davora Zuanovića, Krunoslava Jakobovića, Marije Rakić i Jasne Kudrić proveli dva dana na terenskoj nastavi u Vukovarujednom od najvažnijih gradova u povijesti Hrvatske.

Ovo putovanje nije bilo samo terenska nastava, već emotivno iskustvo koje je obogatilo znanje naših učenika o povijesti, hrabrosti i zajedništvu.

Istražili smo njegovu bogatu baštinu i učili o povijesti i zajedničkoj hrabrosti koja je oblikovala identitet ovog grada. Posjetili smo memorijalne lokacijmuzejte smo iz prve ruke saznali što Vukovar znači za našu zemlju.

Osim s fotografijama i suvenirima, novim spoznajama te dubljim razumijevanjem i snažnim osjećajem poštovanja prema Vukovaru i njegovoj povijesti, vratili smo se i kao pobjednici završnog kviza Škole mira na kojem su nas predstavljali naši učenici Lovre Radišić (8. b) i Sergej Blago Crnogorac (8. a).

Nastavljamo s aktivnostima usmjerenima na očuvanje sjećanja na Vukovar i promicanjem vrijednosti mira.

Kliknite na sljedeću fotografiju kako biste pogledali videozapis koji je izradila Nika Otopal, učenica 8. a razreda.

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr