Humanitarna akcija „Igračkom do osmijeha!”

Autor: Dorotea Toljan, 14. 12. 2023.

Dragi učenici, roditelji, bake i djedovi, učitelji, djelatnici OŠ Ljubljanica,

s radošću Vas informiramo kako je naša mala škola velikog srca ponovno zakoračila u novi projekt pod nazivom „Igračkom do osmijeha!”​, u organizaciji Opće bolnice „Dr. Josip Benčević” Slavonski Brod, kojim se želi djeci na odjelu pedijatrije u toj bolnici pokloniti igračka i time umanjiti strah od prijema i boravka u bolnici.

Naša Škola u projekt se uključila 31. 5. 2021. Od tada marljivo sudjelujemo u akciji prikupljanja igračaka za djecu u bolnici. Humanitarna akcija prikupljanja igračka za djecu od 0 do 10 godina starosti traje do četvrtka, 21. 12. 2023., u OŠ Ljubljanica.

Više u nastavku.

Igračke prikupljamo po razredima, a one se stavljaju u kartonske kutije u kojima su vreće. Meke igračke, posebno plišanci, trebaju biti oprani u perilici na 60 stupnjeva, dok se ostale igračke u školi, prije zamatanja, detaljno dezinficiraju. Poklanjaju se igračke koje smo prerasli i koje su u dobrom stanju, dakle, uporabljive i možemo ih koristiti. Nove igračke ne kupujemo, već darujemo od srca igračke i društvene igre koje više ne koristimo. Samo jedna igračka u rukama djeteta na odjelu pedijatrije vratit će osmijeh djetetu na lice.

Zahvaljujemo djeci, njihovim roditeljima, učiteljima, Vijeću učenika OŠ Ljubljanica i svima koji će sudjelovati u humanitarnoj akciji prikupljanja igračka za djecu na odjelu pedijatrije Opće bolnice u Slavonskom Brodu.

Učenici su od početka školske godine 2023./2024. poklonili igračke (puzzle, plišance, dječje slikovnice, knjige i razne didaktičke igre) koje smo zajedno u školskoj knjižnici umatali i pakirali. Igračke će se iz Zagreba voziti u Slavonski Brod u Opću bolnicu 21. 12. 2023.

Hvala svima od srca što vraćate osmijeh na lice najmanjima!

LAKŠE PODNOSE PANDEMIJULjubimci smanjuju stres kod djece, potiču ih da budu aktivna

Stručna služba OŠ Ljubljanica

Priloženi dokumenti:
Plakat_Igrackom_do_osmijeha.jpg (170.55 KB)

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr