Vijesti iz školske knjižnice

Prvi susret s knjižnicom - 1. b

Autor: Dorotea Toljan, 27. 9. 2023.

U utorak, 26. rujna 2023. godine, učenici 1. b razreda prvi put posjetili su školsku knjižnicu! Nakon što ih je knjižničarka Dorotea upoznala s pravilima ponašanja te upozorila na čuvanje knjiga koje im se povjeravaju na dvadeset i jedan dan, učenici su primili svoje članske iskaznice te s velikim nestrpljenjem posudili svoje prve knjige.

Više u nastavku.

Učenicima je knjižničarka pročitala poznatu priču u kojoj miš Repomir Sitnica upoznaje knjižnicu, a oni su, možemo sa sigurnošću reći, prilično pažljivo slušali jer su na sva pitanja odgovorili točno! Odgovarajući na pitanja s nastavnog listića, zajedno su ponovili ono što su već znali ili tek danas naučili, a kao nagrada za točne odgovore dočekao ih je listić za bojenje...

Hvala učiteljici Natalii Jukica na suradnji!

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr