> Etwinning

Kao smo već predstavili , ove je godine naša škola okupila učenike koji s učenicima nekoliko europskih zemalja rade na zajedničkom projektu naziva Let's go caving! Osim stvaranja mogućnosti za učenje i suradnju, zadatak je sudionika predstaviti prirodne spilje, upoznati bogatstvo krajolika i raznolikost Europe.

Uz poticanje suradničkog učenja te komunikaciju na engleskom jeziku, učenici i i učitelji proširuju svoje znanje primjenom alternativnih tehnika učenja, razvijaju kreativnost, kritičnost i sposobnost vrednovanja informacija važnih za razvijanje digitalnih vještina.

Na projektu se radi ove školske godine, u razdoblju pet mjeseci. Svaki mjesec radi se na jednoj ili dvije suradničke aktivnosti. Svaka aktivnost zahtijeva doprinos svih škola koje sudjeluju u projektu. Učenici i učitelji su u stalnom kontaktu kako bi što bolje ispunili svoje ciljeve.

Prva zajednička aktivnost bila je međusobno upoznavanje naših učenika i učenika turskih i grčkih škola. Osim predstavljanja škole, učenici su upoznali države i gradove sudionika. U ovoj smo aktivnosti upoznali i koristili različite web alate. U našoj je školi objavljen natječaj za logo te je isti i odabran i koristi se u svim našim aktivnostima vezanim uz projekt.

Druga je aktivnost bila istraživanje spilja zemalja sudionika projekta. Učenici su podijeljeni u timove, a zadatak svake skupine bio je na karti označiti i imenovati spilje svojih zemalja, a učenici drugih zemalja su pretraživali Internet, tražili informacije i fotografije kako bi opisali i saznali što više o spiljama drugih zemalja.

Treća aktivnost bio je zajednički chat radi što boljeg upoznavanja učenika. U ovoj je aktivnosti posebno došla do izražaja komunikacija na engleskom  jeziku.

Zadatak četvrte aktivnosti bio je odabir zajedničkog projektnog loga.

Veselimo se svakoj novoj zajedničkoj aktivnosti i svim projektima koji su pred nama.

Za više informacije slijedite poveznice:

Priloženi dokumenti:
Presentation-Zagreb(1) (1).pptx

Osnovna škola Ljubljanica Zagreb / Svetoivanska 33, HR-10000 Zagreb / www.os-ljubljanica-zg.skole.hr / ured@os-ljubljanica-zg.skole.hr